to si přečtěte

2. září 2008 v 14:43 | lucianek01 |  co mě dostáva?:D

Na drogách a bez řidičáku zabil autem matku se synem, dostal pět let

Pětiletý trest přijal Luboš Sahula u chrudimského soudu bez mrknutí okem. foto: Zdeněk Seiner
/* <![CDATA[ */ fotogallery.fillArray( 0, '', 'http://media.novinky.cz/880/138803-article-7gz9i.jpg', 'http://media.novinky.cz/880/138803-gallery-7gz9i.jpg', 400, 300, 700, 500, 'Pětiletý trest přijal Luboš Sahula u chrudimského soudu bez mrknutí oka.','Zdeněk Seiner','','',''); /* ]]> */
Okresní soud v Chrudimi poslal v úterý šestadvacetiletého Luboše Sahulu na pět let do vězení. Sahula letos v květnu vjel vozem na chodník v Chrasti u Chrudimi, kde zabil osmadvacetiletou ženu a jejího tříletého syna. To vše na vlastní oči viděl další čtyřletý syn.
2. 9. 2008 12:01 - 2. 9. 2008 12:51 Aktualizováno - CHRUDIM
Sahula má problémy se zákonem dlouhodobě. Byl už několikrát trestaný za krádeže a řízení bez řidičského oprávnění. Řidičský průkaz přitom nikdy neměl. Naposledy byl z vězení propuštěn loni v červenci.
Nynější trest vynesl samosoudce Okresního soudu v Chrudimi Petr Žanda za způsobení smrtelné nehody v Chrasti u Chrudimi letos 22.května. Sahula opět řídil půjčený vůz, jeho jízda však skončila tragicky.
Státní zástupce Sahulu žaloval pro řízení pod vlivem psychotropních látek, maření úředního rozhodnutí a ublížení na zdraví. Prokázalo se totiž, že před jízdou si vzal pervitin. Soudy mu opakovaně zakázaly řídit.
Obžaloba pro Sahulu požadovala trest na horní hranici trestní sazby, tedy pětiletý žalář. Státní zástupce se domnívá, že se jedná o nepoučitelného člověka. Zmocněnec pozůstalých pro ně žádal také finanční odškodnění ve výši celkem 1,9 miliónu korun.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama